PAZARLAMA

profesyonel ve donanımlı kadrosu ile birlikte ürünlerinizi dünya pazarına taşıyor. Her üreticinin hedeflediği Dünya pazarlarına açılma ve müşteri potansiyelini genişletme planlarını gerçekleştirerek ülke ihracat hacminin genişlemesine destek oluyoruz. Bununla birlikte iç pazarın da genişlemesin de önemli bir katkı sağlamış oluyoruz.

TANITIM

Sanal fuar ve tanıtım portalı merkezli olmak üzere hedeflenen pazarların kendi yerel dilleri kullanılarak internet üzerinde tanıtım ve reklamlarını yapar. Ürünleriniz için yapılan bu tanıtımlar yerel müşteri davranış ve alışkanlıkları araştırılarak elde edilen verilere göre yapılır. Bu yöntem müşteriyi doğrudan etkileyerek satışa dönme süresini hızlandırmaktadır.

 

EĞİTİM

 

 

ARAŞTIRMA-ANALİZ

Ürün Bazında Analiz

Ürün adına göre Ülke ve firma bazında yaptığı ihracat veya ithalat rakamlarının raporlaması yapılmaktadır.

Firma Bazında Analiz

Firma adına göre Ülke ve firma bazında yaptığı ihracat veya ithalat rakamlarının raporlaması yapılmaktadır.

GTİP Bazında Analizi

GTİP kodunun ilk 6 veya 8 rakamına göre Ülke ve firma bazında yaptığı ihracat veya ithalat rakamlarının raporlaması yapılmaktadır.

Yeni pazar ve ürün araştırması yapılıp doğrudan alıcı yani hedef müşteri tespit edilerek doğru ve gerçekçi pazarlarda kısa sürede satış gerçekleşmiş olur.

TEDARİK

Şirketler ticaretlerini yaparken ihtiyaç duydukları hammadde, materyal veya hizmetler detaylı araştırmalar sonucunda toplu halde veya firma bazında tedarik edilerek en uygun maliyet ve kalite sağlanır. İHRACAT Kik, tanıtım ve pazarlama faaliyetlerinde destek verdiği ürünlerinizin satışında sizi yalnız bırakmıyor ihracat işlemlerinizde ve gerekli prosedürlerin hazırlanmasında profesyonel danışman ve operasyon kadrosu ile size eşlik etmeye devam ediyor.

BELGELENDİRME VE MARKA TESCİL

İhracat yapmak isteyen firmalar, Fikri ve sınai mülkiyet konularında yeterli düzeyde bilgi sahibi olmadıkları için, markalarını ve buluşlarını uluslararasını kapsayacak şekilde koruyamamaktadırlar. Bu durum firmalarımızın, taklit edilen marka ve buluşları ile ilgili herhangi bir hak talep edemeyerek büyük bir hak kaybı yaşamalarına ve aynı zamanda da olası kazanılacak gelirlerin elde edilememesine neden olmaktadır.

Benzer şekilde ihracat yapmak isteyen firmalar, ihracat yapmayı düşündükleri ürünleri için Pazar payının olduğu ülkelerde, ilgili ürünlerin hangi kriterlerde olması gerektiğine ve o ülkeye ihracatın yapılabilmesi  adına ne tip belgelendirmelere ihtiyacı olduğunu bilmeleri gerekmektedir. Firmalarımızın ürünlerini ihracat yapabilmeleri için ilgili ülkedeki istenilen belgelere sahip olma zorunluluğu bulunmaktadır.

Bu çerçevede, kooperatifimizin yönetim kurulu ortaklarımızdan Belgelendirme ve Fikri-Sınai mülkiyet konularında uzman olan firmalarımız aracılığıyla bu konudaki tüm talep ve ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek profesyonel bir destek sunmaktayız.

Hizmetlerimiz;

Marka, patent/Faydalı Model, Tasarım tescili, Coğrafi İşaret (Sınai Mülkiyet Hakkı)
Telif, Copyright, Bilgisayar yazılımları, İlmi ve edebi eserler (Fikri haklar)
Hizmet Belgelendirme, Kalite Belgelendirme (ISO Kalite Belgeleri)
Ürün Belgelendirme; CE, TSE, TSEK, Saso, Helal, Gost-R, EAC, FDA vb. diğer tür.

GÜMRÜKLEME

İhracatınızın gerçekleşme aşamasında öncelikle kendi üyeleri içinde bulunan kuruluşlar olmak üzere anlaşmalı gümrükleme firmaları ile ürünlerinizin gümrükleme hizmetini sağlar.

LOJİSTİK

Ürünlerinizin satışı durumunda öncelikle kendi üyeleri içinde bulunan kuruluşlar olmak üzere anlaşmalı lojistik firmaları ile ürünlerinizi müşterinize zamanında ve uygun maliyetle ulaşmasını sağlar.

VR FUAR

Ürünlerinizi en gerçek halleri ile tüm dünyaya aynı anda göstermenin en hesaplı yoludur. Tüm ürünleriniz 3 boyutlu olarak modellenip tam gerçekçi halleri ile müşterilerinize gösterilir. Üstelik ister telefon ile, isterseniz bilgisayar başından bağlanın, herkes içeride birbirini görüp konuşabilir, tanışabilir.